Nagyjából a felénél járunk annak a ciklusnak, mely során a Vénusz az Oroszlán jegyén halad keresztül, hiszen a bolygó nagyjából két hete, június 13-án belépett a tüzes minőségbe. Egészen július 9-ig van időnk arra, hogy merjük olyannak mutatni magunkat, amilyenek vagyunk, mindenféle filter nélkül: nem kell önmagunk olyan verzióját előadnunk, amelyről úgy gondoljuk, hogy több figyelmet vagy szeretetet kap, mint az eredeti.
Javarészt a fix jegyek, azaz az Oroszlán, a Skorpió, a Vízöntő és a Bika bolygókkal rendelkező, valamint az ilyen sarokpontokkal bíró személyek érintettek: számukra lehetőség nyílik újra kapcsolatba lépni kreatív lényegükkel, jobban kinyílni és teljes mértékben megnyilvánulni őszinte kifejeződésükben, játékosságukban és örömükben.
Míg a Vénusz üzenete a Rákban a gyermekkori élményeink jelenbeli kapcsolatainkra gyakorolt hatásainak tudatosításával függött össze, a lecke arról szólt, mennyire fontos felismernünk érzelmi szükségleteinket és olyan emberek felé fordulnunk, akik ki tudják elégíteni azokat anélkül, hogy elvárnánk tőlük, hogy azok a szülők legyenek, akikre gyerekkorunkban szükségünk lett volna.
Az Oroszlán ezzel szemben a belső felfedezéstől a külső kifejezés felé mozdít, ez a váltás pedig azt a vágyunkat táplálja, hogy ünnepeljük az életet, nyíltabban szeressünk és minden formájában tiszteljük a kreativitásunkat. Merjük láttatni magunkat? Ez a tranzit arra bátorít, hogy ünnepeljük azt, ami egyedivé tesz minket és bízzunk abban, hogy a megfelelő embereket vonzza a fényünk!
Időt és energiát kell fektetnünk abba, ami örömet okoz és inspirál; követnünk kell a boldogságunkat és játszani az élettel! Ez az időszak kiváló arra, hogy több időt szenteljünk azoknak a dolgoknak, melyek életre keltenek bennünket, hiszen a saját életünk főszereplői mi vagyunk és senkitől nem kell engedélyt kérnünk ahhoz, hogy reflektorfénybe lépjünk!
Az energiák ezen kombinációja lehetőséget ad továbbá arra is, hogy megfigyeljük a különbséget a performatív kifejezés és az autentikus viselkedés között, legyen ez a szó bármennyire elcsépelt is…
A Vénusz útja során már túl van az Ikrek Uránusszal alkotott szextiljén, illetve trigont alkot a Kos Neptunusszal és oppozíciót a Vízöntő Plútóval. Utóbbi fényszög mélységet és intenzitást ad a kapcsolatainknak: a mögöttes félelmek, ragaszkodások és tudattalan hatalmi játszmák napvilágra kerülhetnek ezidőtájt. Felszínre kerülhet az irányítás iránti vágy, a manipuláció iránti késztetés, a féltékenység hirtelen hullámai, valamint a veszteségtől és a sebezhetőségtől való félelem, ezáltal pedig lehetőséget kapunk arra, hogy tudatosítsunk magunkban, másokban vagy a kapcsolatainkban valamit, amit korábban nem láttunk.
Nem kell feláldoznunk a saját szükségleteinket azért, hogy feltétel nélkül tudjunk szeretni és nem kell átlépnünk a határainkat, hogy mások vágyait teljesítsük! A Vénusz és az Uránusz közötti szextil segít objektívnek maradni és független módon tájékozódni az életünkben és a kapcsolatainkban zajló mintákról.
Június 25-én a Vénusz és a Kos Szaturnusz trigonja arra ösztönöz, hogy proaktívan megszilárdítsuk és megerősítsük azon kapcsolatainkat, amelyeket hosszútávon ápolni szeretnénk. Átgondolt pénzügyi döntések meghozatalára is kiváló az idő, így célszerű az erőforrásainkat, az időnket és az energiánkat tudatosabban befektetni.
Az Oroszlánban a Vénusz lehetőséget ad arra, hogy észrevegyük, hogyan befolyásolják a külső vélemények az önbizalmunkat, az önértékelésünket és az önszeretetünket, és hogyan eredményezheti a látszat és az elismerés iránti valódi vágyunk a külső megerősítés szükségességét.
Ideje ragyogni!


Hozzászólás