Június 21-én, azaz tegnap a Nap a Rák jegyébe lépett, ez pedig egybeesik a Napfordulóval is, ami jelentős energetikai váltást és küszöböt jelez. Ideje megmerítkeznünk az érzelmi világunkban!
Főként a kardinális minőség szülöttei, illetve az ilyen bolygóállásokkal és sarokpontokkal bíró személyek érezhetik a váltást: előkerülnek a sebezhetőség, a biztonság és a hovatartozás témái, továbbá a múlthoz, a családi dinamikákhoz és az otthoni ügyekhez kapcsolódó dolgok is több figyelmet igényelhetnek. Érdemes ezekre a gyógyulás és az önismeret lehetőségeiként tekinteni!
A Napforduló az egyik legjelentősebb éves esemény az égbolton, s a férfi dinamikával kapcsolatos váltást jelöl: ez az átmenet az újrakalibrálás és a megújulűs pillanata, mely ősidők óta nagy tiszteletnek örvend. Ahogy a fény tetőzik, úgy emelkedik az energiaszintünk is, mostantól az éjszakák azonban hosszabbodni fognak, és a sötétség fokozatosan egyre nagyobb teret foglal el.
Az Ikrek szezonja során felbukkant összes mozgás, stimuláció és mentális aktivitás után a Rák szezonja befelé hív minket. A Rákban járó Nap a reflektorfényt az elme világából az érzelmi testre irányítja, a külső megfigyeléstől a belső felfedezésig, a környezetből történő információ- és adatgyűjtéstől a szükségleteink, érzelmeink és érzékenységünk tudatosításáig.
A Rák a származásunkkal, a gyökereinkkel és a számunkra ismerős dolgokkal hozható összefüggésbe. Honnan jövök? Miért vagyok olyan, amilyen? Ez a jegy összefügg a korai környezetünkkel, a családi dinamikánkkal, a gyermekkori élményeinkkel, a kötődési mintáinkkal, az emlékeinkkel és az érzelmi kondicionálással, amelyet a formálódási éveink során internalizáltunk.
Evolúciós szempontból a Rák a belső érzelmi biztonság fejlődését jelképezi, azt az utat, amelynek során megtanulunk gondoskodni önmagunkról és belső gyermekünkről úgy, ahogyan a múltban szükségünk lett volna rá, hogy a saját anyánkká váljunk. A Rák időszaka megtanít minket arra, hogy tiszteljük érzelmi szükségleteinket és ritmusunkat, igazoljuk saját érzelmeinket és kellő súlyt adjunk érzelmi valóságunknak.
Ennek a jegynek az energiája nagyon ösztönös: mielőtt elmagyarázná és feldolgozná az életet, inkább érzelmi rezonancián, intuíción és ráhangolódáson, mintsem logikán keresztül érzékel. A Rák időszaka arra emlékeztet minket, hogy az érzelmek nem gyengítő vagy kellemetlen tényezők, hanem megvan a saját intelligens üzenetük. Ahogy egyre érzékenyebbek leszünk mindenre magunk körül, ez az időszak arra hív, hogy mélyen érezzünk és meghallgassuk az érzelmeinket anélkül, hogy elnyomnánk vagy racionalizálnánk azokat.
Az idei Rák-szezon során a Telihold a Bakban kel, az Újhold pedig a Rákban. Június 29-én a Bak Telihold rávilágít arra, hogyan egyensúlyozunk világi elkötelezettségeink, felelősségeink és hivatásunk tiszteletben tartása, valamint érzelmi szükségleteink, családunk és belső gyermekünk gondozása között. A Rák Nap és a Bak Hold egyaránt kvadrátot alkotnak a Kos Szaturnusszal és Neptunusszal, ami tovább bonyolítja a jelenséget. A Neptunusz és a Szaturnusz aktivációja hangsúlyozza a megfelelő határok felállításának fontosságát: ezt anélkül kell megtanulnunk megtenni, hogy elnyomnánk érzelmeinket, vagy túlzottan szigorúak lennénk magunkkal. Persze azt sem szabad megengednünk, hogy felelőtlenül vagy éretlenül viselkedjünk, túl sok mindent megengedve magunknak.
Július 14-én a Rák Újhold új holdhónapot nyit, melynek középpontjában az áll, hogy megújuljunk, tápláljuk magunkat és gondoskodjunk érzelmi szükségleteinkről, valamint az életünkben legközelebb álló emberek szükségleteiről. A helyzetet bonyolítja, hogy szinte a teljes holdónap egybeesik a Merkúr retrográdjával, így érdemes lesz összeszednünk magunkat és fegyelmet tanusítani a kommunikációnkban, a kifejezésmódunkban és az érzelmi reakcióink tekintetében is.
Ebben az időszakban lehetőségünk lesz elgondolkodni a múlt visszhangját képviselő mintákon, szokásokon és kondicionálásokon, miközben felismerjük azon képességünket is, hogy új módokat teremtsünk a létezésre, a valahová tartozás érzésére és a biztonságérzetre. Lassítsunk le és fogjuk fel végre, hogy az igazi erő nem az érzelmeink elfojtásából születik, hanem abból a képességből, hogy jelen tudunk lenni a bennünk felmerülő legnehezebb érzéseinkkel is.


Hozzászólás